CIO Zirvesi’nde M.Fevzi Korkutata: Yerli ve milli bir ürünümüz, 25 ülkede kullanılıyor.

IT altyapıların modernizasyonu ve optimize edilmesine dair teknolojik çözümlerin başında gelen sunucusuz bulut mimarisi, şirketlere çok avantajlı ve maliyeti düşük çözümler sunuyor. Volthread ise kuruluşlara “Kurumsal DevOps” alanında teknolojik çözümler sağlıyor.

M. Fevzi Korkutata
4 min readJan 8, 2023
CIO Update Sunumum ve İlgili Haber

“CIO Yenilikçi Teknolojiler Zirvesi” kapsamında Volthread ve Oracle ekipleri, IT yöneticileriyle JUSTWork’ün samimi ve modern ortamında bir araya geldi. Yenilikçi teknolojilerin, bulutun ve DevOps’un masaya yatırıldığı buluşmada, Volthread & Oracle çözümleri de demo uygulamalarla birlikte paylaşıldı.

Volthread, Fevzi Korkutata ve Üst Düzey Yöneticiler Bir Arada!

Kurumsal kimlik olarak global odaklı çalışan Volthread, temelde dört ana unsurda hizmet veriyor. İlk olarak bir Java firması olduklarını dile getiren Volthread Kurucu Ortağı ve CTO’su M.Fevzi Korkutata, Volthread’i şu sözlerle anlattı: “Java konusunda oldukça derinleşmiş bilgimiz var. Bugün gelmiş olduğumuz noktada Türkiye’de APM dediğimiz ‘Application Performance Monitoring’ pazarında yerli ve milli bir ürün geliştirerek hem Oracle çözümlerini daha iyi bir noktaya getirdik hem de bu çözümlere yan paketler ekleyerek Türkiye’den dünyaya çözüm sunan bir firma olmanın haklı gururunu yaşıyoruz. Geldiğimiz noktada yerli yazılım ürünümüzü 25 ülkeye ihraç etmiş bulunuyoruz.”

Cloud, DevOps, Middleware ve entegrasyon projelerinde de oldukça yetkin olduklarını söyleyen Korkutata, bu denli önemli şirketle iş birliği yapmalarında, Oracle markasına çözüm üretmiş olmalarının da büyük önem taşıdığını söyledi. Aynı zamanda Emerson enerji şirketine 3 yıldır hem IT hizmeti hem de yazılım lisans satışı alanında iş birliği yaptıklarını, bu sayede ülkemize katma değer yarattıklarını da belirtti.

DevOps altyapı mimarisinde mikro servislerin yanında, klasik usul uygulamaların da varlığını devam ettireceğinden bahseden Fevzi Korkutata, ayrıca bu teknolojinin aslında sunucusuz mimari olarak adlandırılması gerektiğini söyledi. Oracle’ın “Cloud Native” teknolojilerinde yeni nesil kurumsal DevOps modelini benimsediğini belirten Korkutata, bu modelin Kubernetes, on-premise bulut, veri tabanı vb. Oracle çözümleri ile entegre çalışma desteği sunduğunu da ekledi. Aynı zamanda Oracle’ın Verrazzano Enterprise Konteyner platform olarak çok güçlü geldiğinden de bahsederek, kurumsal DevOps altyapıların yönetimini çok rahat bir şekilde standart cep telefonu internet bağlantısıyla dahi yapabildiğini işaret etti.

2023 yılında DevOps alanında çok ciddi bir rekabetin olacağını öngören Fevzi Korkutata, bu nedenle Volthread’in iyi bir çıkış yakalayacağını vurguladı.

Video Röportajın Özet Klibi

Video Röportajın Devamı

Canlı Yayın Programın Tekrarı

CIO Zirvesi Sunumu

CIO Zirvesi Sunumum: Kurumsal DevOps Çözümleri

Canlı Yayın Demo Gösterimi

Canlı Yayın Demo Gösterim: Kurumsal DevOps Çözümleri ve Canlı Demo

Zirveden Kareler

CIO Zirvesi Davetiye

CIO Update ve Volthread Zirvesi

Zirve Programı ve Ajanda

Volthread Yenilikçi Teknolojiler Zirvesi ve CIO Buluşmaları

Canlı Yayın Davetiye

Canlı Yayın Davetiye

Takip etmeyi🔔, Beğenmeyi👍 ve teknik yorumlarınızı🗨️ eklemeyi unutmayınız! 🤗

.

--

--

M. Fevzi Korkutata

CTO | Man in the middleware.. Solves very large scale software Dev&Ops problems with a few chess moves!